Darmowa dostawa od 199,00 zł
tel 509731913
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Agatha Christie

( ilość produktów: 72 )

Nie każdy twórca może pochwalić się tak wspaniałą karierą, jak ta, która została wypracowana przez pewną brytyjską autorkę. Uznawana za ikonę literatury kryminalnej Agatha Christie zyskała międzynarodową sławę, a jej książki nawet dzisiaj budzą podziw i ciekawość wśród czytelników na całym świecie. Jej dorobek, przekraczający 90 dzieł, to nie tylko powieści, w których pierwsze skrzypce grają zagadki i tajemnicze morderstwa. Pisarka tworzyła również sztuki teatralne oraz literaturę obyczajową pod pseudonimem Mary Westmacott.

Fascynujące życie Agathy Christie

Nie od razu brytyjska autorka zaczęła parać się kryminałami. Podczas I wojny światowej pracowała w szpitalu oraz była technikiem farmaceutycznym. Dzięki tym zawodom zdobyła doświadczenie i wiedzę z zakresu medycyny, w tym dotyczącą trucizn, co później chętnie wykorzystywała w swoich książkach. Często także podróżowała na Bliski Wschód ze swoim drugim mężem archeologiem. Ponadto Agatha Christie należała do Klubu Detektywów, a w 1958 roku przejęła obowiązki prezesa stowarzyszenia. Na swoim koncie ma wiele nagród za swoje wybitne dzieła, jednak do najważniejszych należy order Imperium Brytyjskiego otrzymany w 1971 roku.

Dzieła Agathy Christie - niezwykłe historie i bohaterzy

Jej kariera pisarska zaczęła się od wydania w 1920 roku książki pt. „Tajemnicza historia w Styles”, rozpoczynająca jedną z najbardziej popularnych serii detektywistycznych. Centralnym punktem twórczości Agathy Christie są jej niezapomniane postaci, zwłaszcza Herkules Poirot oraz panna Marple. To właśnie Ci bohaterzy zdominowali twórczość autorki kryminałów, a nawet doczekali się wielu adaptacji filmowych. Akcje jej dzieł często osadzone są w zamkniętych przestrzeniach, co skutecznie potęguje napięcie i pozwala czytelnikowi na bliskie śledzenie rozwoju wydarzeń oraz próby samodzielnego rozwiązania zagadek.

Dębogóra - najlepsze książki Agathy Christie

Jeśli jesteś fanem kryminałów, to nasza kolekcja powieści powinna Cię zainteresować. Dostępne w księgarni Dębogóra dzieła Agathy Christie zabiorą każdego czytelnika w niezapomnianą przygodę. Daj się zaprosić do świata pełnego zagadek i tajemnic i postaw na książki detektywistyczne!

Cena
-
Pokaż tylko
pixel