Darmowa dostawa od 199,00 zł
tel 509731913
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Henryk Sienkiewicz

( ilość produktów: 16 )

Henryk Sienkiewicz

Niezwykły pisarz światowej sławy, mierzący się z pięknymi, doniosłymi, ale jednocześnie trudnymi i bolesnymi momentami naszej historii. Jak wielu twórców okresu zaborów, nie tylko uprawiał sztukę dla sztuki, ale  też wykorzystywał swój niezwykły talent literacki jako narzędzie odbudowy państwa.

Jego pisanie „ku pokrzepieniu serc” w 1905 roku zaowocowało nagrodą Nobla, i to nie tylko za jego umiejętności, ale za „rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha narodu” – nieistniejącego narodu widma, usuniętego z map Europy!  

Henryk Sienkiewicz – poznaj dzieła, które ukształtowały całe pokolenia Polaków!

W Trylogii Sienkiewicza oraz innych powieściach, takich jak Quo Vadis, Krzyżacy, czy Rodzina Połanieckich, zachwycać może nie tylko znajomość historycznych realiów minionych epok, ciekawa fabuła oraz barwne opisy przyrody, przenoszące nas w miejsca często nie tak odległe, choć odmienione nie do poznania. Pisarz postaciom historycznym nie tylko daje drugie życie, ale więcej – ducha. Każdy z bohaterów posiada bogate wnętrze, ciekawy rys psychologiczny, osobiste dążenia, będące jednocześnie odbiciem opisywanej epoki oraz, może nawet bardziej, nastrojów panujących w burzliwych czasach, gdy dzieła te powstawały.  

Henryk Sienkiewicz odbiera nagrodę Nobla dla siebie i dla Polski

"Zaszczyt ten, cenny dla wszystkich, o ileż jeszcze cenniejszym być musi dla syna Polski!… Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysiącznych dowodów, że ona żyje!… Głoszono ją niezdolną do myślenia i pracy, a oto dowód, że działa!… Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężać!"    

Henryk Sienkiewicz – skorzystaj z bogatej oferty powieści historycznych w naszej księgarni internetowej!

Cena
-
pixel