Darmowa dostawa od 199,00 zł
tel 509731913
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stanisław Cat-Mackiewicz

( ilość produktów: 23 )

Pasjonatów historii i polityki zapraszamy do odkrycia tytułów jednego z najbardziej konserwatywnych pisarzy zamierzchłej epoki. W tym miejscu znajdziesz dzieła Stanisława Cat-Mackiewicza. Autor zasłynął nie tylko z ostrego pióra, ale także z odważnego podejmowania się tematów, które często budziły kontrowersje. Chociaż z zawodu był prawnikiem, bardziej dał się poznać jako literat wygłaszający sporne komentarze polityczne. By lepiej zrozumieć i poznać polskiego publicystę XX wieku, zachęcamy do zapoznania się z jego książkami, w których każdy etap z jego życia znalazł swoje odzwierciedlenie.

Polityczny świat Stanisława Cat-Mackiewicza

Sprawy Polski zawsze znajdowały szczególne miejsce w sercu autora, choć jego poglądy były skrajnie konserwatywne. Zaciekle bronił interesów kresowego ziemiaństwa i popierał politykę Józefa Piłsudskiego. Krytykował za to działania Józefa Becka, przez co wiosną w 1939 roku trafił do obozu w Berezie Kartuskiej. Jakiś czas później Stanisław Cat-Mackiewicz opuścił kraj i wyjechał do Francji. W latach 40. i do połowy lat 50. działał politycznie w Londynie. Następnie w 1954 roku został mianowany premierem rządu RP na uchodźctwie. Do ojczyzny powrócił kilka lat później, gdzie w pełni oddał się pisaniu książek.

Stanisław Cat-Mackiewicz – redaktor i publicysta

Na początku swojej kariery twórczej autor „Herezji i prawd” zajmował się redakcją dziennika „Słowo” oraz emigracyjnego tygodnika „Lwów i Wilno”. W późniejszych latach swojego życia zaczął pisać, parając się głównie tematyką polityczną, historyczną oraz literacką. W dziełach nie ograniczał się tylko do opisywania rzeczywistości, lecz śmiało przedstawiał w nich swoje własne poglądy. Tym, co najbardziej wyróżnia książki Stanisława Cat-Mackiewicza jest to, że zaskakują, prowokują do myślenia, a także zachęcają do wdawania się w dyskusje.

Dzieła Stanisława Cat-Mackiewicza

W naszej księgarni znajdziesz książki pełne historycznych refleksji i politycznych analiz jednego z najbardziej wybitnych polskich publicystów i pisarzy. Proponujemy takie tytuły, jak „Dom Radziwiłłów”, „Londyniszcze” oraz „Był bal”. Zachęcamy do zakupów i do przeczytania dzieł Stanisława Cat-Mackiewicza.

Cena
-
pixel