Jane Austen

  ( ilość produktów: 5 )

  ane Austen

  Angielska powieściopisarka opisująca perypetie miłosne przedstawicielek angielskiej arystokracji w XVIII wieku. Z ujmującym wdziękiem opisuje ówczesne realia, świat konwenansów i głęboko skrywanych uczuć. Kreuje postaci nieco przerysowane, wyśmiewając wady powszechne w środowisku, w którym się obracała. Pokazuje, że pozory mylą i nieraz pod przykrywką udanego chłodu i stabilizacji rozgrywać mogą się burze, które wcale nie są mniejsze przez to, że ukryto je przed światem. Piękne relacje w poukładanym, hierarchicznym świecie są uwarunkowane jednak nie tylko intensywnością uczuć. 

  Jane Austen

  Romanse takie jak „Duma i uprzedzenie”, „Rozważna i romantyczna”, czy „Perswazje” urzekają nawet bardzo wymagające czytelniczki na całym świecie, inspirując twórców do podążania ścieżką, którą wydeptała Jane Austen. Wszystkie one doczekały się licznych przekładów i ekranizacji, zajmując ważne miejsce w kulturze.

  Nie zastanawiaj się dłużej, co takiego miała w sobie ta Jane Austen, że niezmiennie wzbudza zachwyt czytelników od ponad 200 lat, po prostu sięgnij po książkę! W najgorszym razie dostarczy Ci tematów do rozmów na randce albo spotkaniu, które przydałoby się wprowadzić na nieco wyższe tory…

  pixel