Darmowa dostawa od 199,00 zł
tel 509731913
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Józef Mackiewicz

( ilość produktów: 34 )

Lubisz zaczytywać się w powieściach historycznych? Spośród publikacji w tym gatunku szczególnie polecamy twórczość Józefa Mackiewicza. Autor wyróżnił się w świecie literatury przede wszystkim tym, że w swoich książkach nie bał się poruszać trudnych, często spornych tematów oraz kwestionować narodowych stereotypów. Znany z powiedzenia „jedynie prawda jest ciekawa” twórca „W cieniu krzyża" stał się jednym z najbardziej wpływowych polskich pisarzy XX wieku, którego dzieła są nie tylko dorobkiem literackim, ale również historycznym świadectwem.

Książki Józefa Mackiewicza – twórczość pełna pasji i kontrowersji

Choć autor był wielokrotnie oskarżany o naruszanie politycznego i narodowego tabu, nigdy nie ustawał w dążeniu do prawdy. Jego książki budziły kontrowersje ze względu na odważne podejmowanie tematów m.in. podważanie autorytetu Piłsudskiego czy niezgadzanie się z polityką AK wobec ZSRR. Wierzył, że literatura powinna przedstawiać fakty, dlatego nie ograniczał się do własnych doświadczeń. Dzieła Józefa Mackiewicza oparte na wiedzy historycznej i relacjach naocznych świadków są kompendium różnorodnych sposobów narracji, które razem tworzą niezwykle wiarygodny obraz zamierzchłej epoki.

Dębogóra – księgarnia z dziełami Józefa Mackiewicza

Wnikliwa analiza społeczeństwa, krytyka polityczna czy oryginalna narracja – to i wiele więcej znajdziesz w książkach Józefa Mackiewicza. W naszej księgarni dysponujemy najbardziej popularnymi dziełami tego wybitnego XX-wiecznego polskiego pisarza. Do zaproponowania mamy takie tytuły, jak „Droga donikąd", „Sprawa mordu katyńskiego" oraz „Okna zatkane szmatami". Autor w swoich publikacjach relacjonuje fakty, a także stara się zrozumieć logikę wydarzeń, w których uczestniczył. Jego twórczość to nie tylko opowieści o wielkich procesach historycznych, ale również głęboka refleksja nad tym, jakie miejsce zajmował w nich człowiek.

Zanurz się w literackim świecie Józefa Mackiewicza, by poprzez jego książki poznać historię naszej ojczyzny. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do kupienia dzieł, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Cena
-
pixel