Darmowa dostawa od 199,00 zł
tel 509731913
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

SCUPOLI Wawrzyniec

( ilość produktów: 7 )

Wawrzyniec Scupoli

To nie był młodzieńczy zryw, raczej dojrzała decyzja mężczyzny, który musiał już swoje przeżyć – Wawrzyniec Scupoli do zakonu Teatynów wstąpił jako ukształtowany czterdziestolatek i dość szybko uzyskał święcenia. Jego upragnione, niczym niezmącone życie monastyczne nie potrwało jednak  długo – kilka lat później został oskarżony o poważne wykroczenie (nigdy nie wyjawiono, jakiego rodzaju) przeciw regule. Skazany  został na rok więzienia zakonnego i pozbawienie prawa wykonywania władzy święceń kapłańskich, co trwało aż 25 lat – do momentu, gdy go zrehabilitowano i na kilka miesięcy przed śmiercią zdjęto zeń wszystkie kary. Pokutę przyjął bez szemrania, dając przykład wielkiej pokory i cnoty posłuszeństwa.

Wawrzyniec Scupoli

Sięgając po owoc jego pracy z czasu, gdy niewinnie ciążyła na nim kara, dotykamy jego świadectwa. Walka duchowa nie jest czymś, co można odkładać na później, na bardziej sprzyjający moment. Ona toczy się zawsze, chyba, że poddajemy się słabości bez stawiania oporu. Ze Scupolim możesz te walkę podjąć i od razu zapewnić sobie przewagę, korzystając z rad doświadczonego gracza. Sięgając po Walkę duchową należy pamiętać, w jakich czasach i dla kogo została napisana. Choć zmieniły się niektóre obyczaje również w Kościele i jego surowość zmalała, to sedno nauczania pozostało takie samo.

Wawrzyniec Scupoli pokazuje, jak walczyć z grzechem, ze wszystkim, co sprzeczne jest z naturą, jaką obdarzył nas Stwórca, co ją wypacza i oddala od Boga.

„Nigdy się nie bój, nawet jeśli czasem będzie ci się wydawać, że nieprzyjaciele nacierają coraz zacieklej, że bitwa może trwać przez całe twoje życie, a z każdej strony grozi ci porażka. Stale bowiem pamiętaj, że siła i wiedza naszych nieprzyjaciół są w rękach naszego Bożego Hetmana, dla którego chwały walczymy.”

W. Scupoli „Walka duchowa”  

Cena
-
Pokaż tylko
pixel