Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała

  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu + Receptury klasztorne dla duszy i ciała
  • Receptury klasztorne Dla duszy i ciała
  • Tajemnice klasztornego ogrodu
Producent: Dębogóra
Kod produktu: 2035
139,00 zł
69,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 30.23% (29.90), kupując w zestawie.
98.90 pkt.
6.59 pkt.

W zestawie

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
W zestawie:
1. Tajemnice klasztornego ogrodu
Ogród klasztorny Opactwa Najświętszej Maryi Panny w Fuldzie otaczają 370-letnie mury. Od kilkuset lat zgodnie z tradycją dawnych ogrodów klasztornych rosną tu warzywa, owoce i zioła uprawiane na potrzeby wspólnoty.  Nauczycielką i wzorcem była tu zawsze sama natura, od której podpatrzono najważniejsze metody, ale stosowano też stare sposoby pochodzące jeszcze z wiedzy i doświadczenia poprzednich pokoleń. Klasztornym ogrodem zajmuje się od kilkudziesięciu lat s. Christa Weinrich, zakonnica opactwa w Fuldzie i inżynier rolnictwa, która zebrała to bogactwo doświadczeń w praktycznym przewodniku na cały rok – z myślą o wszystkich tych, którzy pragną uprawiać swój ogród w zgodzie z naturą.

Jest to bardzo praktyczna pomoc dedykowana dla właścicieli ogrodów decydujących się na uprawę swojego kawałka ziemi bez toksyn, przy zastosowaniu metod czysto naturalnych.  To uporządkowany według miesięcy przewodnik dla tych, którzy chcieliby w krótkim czasie zapoznać się ze wszystkim co niezbędne w ekologicznym ogrodzie. Treść książki uzupełnia wiele sprawdzonych porad dotyczących różnych problemów i zagadnień pojawiających się w danym miesiącu. Często w formie tabel umieszczonych bezpośrednio w tekście, a także zestawień najważniejszych prac w każdym miesiącu. Bardzo pomocne są tu też liczne ilustracje, zdjęcia, ryciny  i oryginalne rysunki, które pozwalają lepiej unaocznić różne kwestie, ale też dodają książce niepowtarzalnego uroku. Ważnym uzupełnieniem jest też tabela, która pokazuje różne polskie adaptacje ze względu na występujace różnice w warunkach polskich i niemieckich.
„Tajemnice klasztornego ogrodu” nie powstały przy biurku, lecz czerpią całkowicie z ogrodniczej praktyki wszystkich tych osób, które w ogrodzie klasztornym przez długie lata siały i zbierały plony, dbały o żyzność gleby i zdrowie owoców. Wyrosła z praktycznych doświadczeń i została napisana z myślą o zastosowaniu praktycznym. Zawiera cenne wskazówki na temat tego jak uprawiać i pielęgnować swój ogród w harmonii z naturą. Są one przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w ekologicznym ogrodnictwie. 
 
...Czynny wypoczynek wśród zieleni to kolejna, nieco niedoceniana funkcja ogrodów. Badania międzynarodowej grupy naukowców, skupionych wokół prof. Masashi Soga z Uniwersytetu w Tokio, obejmujące krytyczną analizę prac pochodzących niemal z całego świata pokazały, że właśnie praca i przebywanie w ogrodzie to znakomity wypoczynek fizyczny i psychiczny. Autorzy idą nawet dalej, wspominając, że praca i przebywanie w ogrodzie powinny być wymieniane jako jedno z najważniejszych zaleceń medycyny prewencyjnej! Więcej ogrodu – mniej leków!
Prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
2.  Receptury klasztorne Dla duszy i ciała

Ta książka kucharska to wydawnictwo niezwykłe. Zbiera i przypomina ona oryginalne przepisy tradycyjnej kuchni klasztornej. Zdradza prawdziwe sekrety kuchni, która przeżywa dziś swój zasłużony renesans.

Znajdujemy tu stare receptury na te najbardziej wyszukane potrawy, ale i na te najbardziej popularne. Potrawy mięsne i rybne, wina i nalewki, ciasta i desery... Dania na każdą porę roku i dnia. Na czas postu i czas świętowania, na Adwent i Wielki Post, na Boze Narodzenie i Wielkanoc.

Receptury klasztorne są w równiej mierze dla ciała, jak dla duszy. Jest to przede wszystkim wielka zasługa Jacka Kowalskiego, historyka sztuki, miłośnika kultury sarmackiej, pieśniarza i poety, ale także konesera staropolskiej kuchni i autora znakomitych programów telewizyjnych poświęconych kuchni klasztornej. To dzięki niemu i współpracującemu z nim ilustratorowi Piotrowi Łysakowskiemu powstała ta księga, która zachowuje piękny język, w jakim owe dawne receptury były spisywane. Jest ona ozdobiona perełkami sarmackiego humoru i ponętnymi ilustracjami, które pozwalają się wczuć w nastrój towarzyszący starodawnemu obyczajowi nieśpiesznego wydobywania a darów natury barw, smaków, aromatów... Kuchnia staropolska w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Co się w klasztornej kuchni wyrabiało,
Wyrabiać mogło, lub powinno było,
Jak się warzyło, jak destylowało -
Wszystko w tej księdze ledwie się zmieściło.
Jam to, nie chwaląc się, zebrać zamierzył,
Zabrał, zrymował, spróbował - i przeżył.
Jacek KOWALSKI


A półprodukty wyrysował boski
Rysomalownik, Pan Piotr ŁYSAKOWSKI
Przykładowe potrawy:

Z klasztornej piwniczki:
- Herbatówka
- Morelówka
- Likier kawowy bezbarwny
- Likier jarzębinowy
- Śliwowica

Z klasztornego rusztu:
- Sztukamięs exkomunijna
- Bitki Zakonu Braci Dobrzyńskich
- Cynaderki święcone
- Udziec honorowy
- Indyk nadziany po grunwaldzku

Z klasztornego więcierza:
- Śledzie pokutne
- Zupa po misjonarsku
- Uszka jezuickie
- Szczupak prałata
- Lin konwentualny

Z klasztornego pieca
- Baba rajska
- Pascha wielkanocna
- Placek s. Placydii
- Rogaliki tradycjonalistyczne
- Mazurek ostateczny

Z klasztornej spiżarni:
- Kompot ojców duchownych
- Morele moralne
- Konfitura brzytewna
- Jarzębina św. Anzelma
- Sok mistyczny
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
pixel