Chleb Żywota
- Szczegółowy wykład o Najświętszym Sakramencie Ołtarza
Chleb żywota to reprint dzieła z 1913 roku, które opracował ks. Feliks Reiners, a na język polski przełożył ks. prof. dr W. Galant.
Co znajdziemy w reprincie Chleb żywota?
Książka Chleb żywota opracowana przez ks. Feliksa Reinersa to prawdziwe kompendium wiedzy na temat Najświętszego Sakramentu, jakim jest Eucharystia. W dziele tym autor nie tylko szczegółowo przedstawia historię ustanowienia tego Sakramentu, ale także wyjaśnia, dlaczego Jezus na symbol swego ciała i krwi wybrał właśnie chleb i wino.
Pomiędzy wszystkimi siedmiu Sakramentami, widomymi środkami łaski na uświęcenie wiernych, zawiera Najświętszy Sakrament Ołtarza samego Boskiego Dawcę łask, z Jego Bóstwem i człowieczeństwem. Dla tego też Apostołowie wielbili i głosili Eucharystyę jako nieoceniony klejnot, jako środowisko wszystkich łask i błogosławieństw, jako Tajemnicę nad wszystkie tajemnice i jako streszczenie wszystkich cudów stworzenia, odkupienia i poświęcenia. W systemie planetarnym widzimy słońce, jako wielkie koło rozpędowe we wszechświatowym zegarze, około którego tysiące ciał niebieskich krąży według praw wiecznych i nieodzownych.
Monumentalne, liczące niemal 1000 stron dzieło, zawiera także życiorysy Ojców Kościoła i Świętych, cudowne zdarzenia związane z Mszą Świętą oraz opisy kultywowania świąt. W dziele tym przybliżone zostały również dzieje tajnych starych bractw.
Książka religijna na prezent
Księga ze względu na swoją bogatą duchową treść oraz kunsztowne wydanie rewelacyjnie sprawdzi się w roli upominku dla katolika. Książkę religijną podarować można chociażby nowożeńcom lub osobie, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Tego typu reprint może stać się cenną rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Dzieło oprawiono w twardą oprawę przyozdobioną złoceniami. Obszerną treść woluminu wzbogacają dodatkowo całostronicowe drzeworyty oraz aż siedemnaście obrazów – obrazy te stanowią reprodukcje znanych i cenionych dawnych mistrzów, których oryginały znaleźć można w świątyniach lub muzeach.