Teraz jesteście Niemcami. Wstrząsające losy zrabowanych polskich dzieci

  • Teraz jesteście Niemcami. Wstrząsające losy zrabowanych polskich dzieci
Producent: Wydawnictwo M
Kod produktu: 3547
39,90 zł
34,90 zł
/ szt.
Oszczędzasz 13% (5,00 zł).
34.90 pkt.
2.33 pkt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

Teraz jesteście Niemcami to zbiór historii polskich dzieci, które podczas II wojny światowej zostały porwane i w bezwzględny sposób zgermanizowane. To zapis wycinku wojennej rzeczywistości, o którym wciąż mówi się za mało, a który odcisnął trwałe piętno na lasach tysięcy polskich (i nie tylko) rodzin.

Zrabowane dzieci były kierowane na badania, a następnie do specjalnych ośrodków, gdzie niszczono ich oryginalne metryki urodzenia i zastępowano je nowymi – zawierającymi niemieckie nazwiska. Niemieccy lekarze dokonywali selekcji porwanych dzieci. Sprawdzali, czy cechy fizyczne i osobowe kwalifikują je do „rasy panów”. Dzieci, które nie spełniały oczekiwań, były odsyłane lub „likwidowane”. Te, które trafiły pod opiekę Niemców często nigdy nie poznały prawdy o swoim pochodzeniu. Naziści bowiem okazali się niezwykle skuteczni w zacieraniu śladów.

Z Maksem w domu jest 60-70 dzieci. Wszystkie polskie. Ale nikt po polsku nie mówi. Jest zakaz. Chłopiec wierzy, że jest Niemcem. Mówi po niemiecku, chodzi do niemieckiej szkoły, śpiewa niemiecki hymn.

Dzieci, które przeżyły, po latach opowiadają swoją historię. Przedstawiają proces dochodzenia do prawdy, odkrywania swojego pochodzenia i poszukiwania krewnych. Mówią o tym, jak poznanie przeszłości wpłynęło na ich dorosłe życie. Dzięki temu opisane w książce historie pozwalają spojrzeć na ówczesne wydarzenia nie tylko z perspektywy historycznej, ale także psychologicznej.

Szacuje się, że w czasie okupacji około 200 tys. polskich dzieci padło ofiarą tej akcji, uznanej przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze za zbrodnię ludobójstwa. Z tej liczby udało się odnaleźć po wojnie zaledwie 30 tys. osób. Również konferencja UNESCO z 1948 w Szwajcarii uznała proceder rabunku i eksterminacji dzieci za zbrodnię przeciwko ludzkości.

Parametry techniczne:
Autor:
Ewelina Karpińska-Morek
Okładka:
miękka ze skrzydełkami
Rok wydania:
2018
Liczba stron:
396
Wymiary:
165 x 235 mm
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
pixel