Grupa 1. sierpnia, czyli ekspropriacja

  • Grupa 1. sierpnia, czyli ekspropriacja
Kod produktu: 1701
24,00 zł
20,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 17% (4,00 zł).
20 pkt.
1.33 pkt.

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność

"Grupa 1. sierpnia, czyli ekspropriacja” to książka Małgorzaty Klunder opisująca wydarzenia związane z akcją, z nocy 31 lipca na 1 sierpnia 1982 roku, kiedy to w Koninie młodzi ludzie, którym bliskie były ideały ,,Solidarności” i opór wobec komunizmu i stanu wojennego, wyniosła z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego powielacz i maszynę elektryczną do pisania, które wykorzystywano   następnie do przygotowywania i wydawania podziemnych gazet i ulotek. Książka opowiada w niezwykle barwny sposób nie tylko samą nocną akcję ale także późniejsze perypetie chłopców z ukryciem "zdobyczy", uruchomieniem druku, czy wreszcie z aresztowaniami i wielotygodniowymi przesłuchaniami połączonymi z biciem i torturami, nawet przez 8 godzin, prawie bez przerwy. Ta książka momentami przypominająca powieść przygodową, a momentami prawdziwy thriller, tym bardzie przerażający, bo oparty wyłącznie na autentycznych  faktach, powinna być obowiązkową lekturą nie tylko dla młodzieży, która czasów PRL i stanu wojennego z oczywistych względów nie pamięta, ale także dla tych wszystkich, którzy z "sentymentem" wspominają  czasy  komunizmu, albo jeszcze bardziej dla tych co dziś są gotowi bronić ubeków czy zomowców, a bandytami nazywają żołnierzy wyklętych i bohaterów podziemia antykomunistycznego. Warto dodać, że oprawcy którzy "przesłuchiwali" tych chłopaków, w wolnej Polsce trafili za kratki. Był to chyba jedyny taki proces w III RP, który zakończył się skazaniem esbeków na bezwzględną karę więzienia.
Spisania tej historii podjęła się znana poznańska pisarka Małgorzata Klunder. Jej talent i warsztat powieściopisarski powoduje, że dostajemy w książce nie tylko fakty, ale też emocje i sporą dawkę klimatu tamtych czasów. Chociaż swój udział mają też publikowane w książce zdjęcia,  z których wiele ilustruje także tę lepszą stronę historii tych lat, związaną z przyjaźnią, zabawą i wszystkimi tymi "szaleństwami" młodości, na które system komunistyczny nie miał wejściówki.

Parametry techniczne:
Autor:
Małgorzata Klunder
Liczba stron:
148
Okładka:
miękka
Rok wydania:
2019
Wymiary:
150x210 mm
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Opinie naszych klientów
pixel