Darmowa dostawa od 199,00 zł
tel 509731913
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Kultura jest ważna

Kultura jest ważna

29,90 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Możesz kupić za 29.90 pkt.
z
Możesz kupić także poprzez:
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Odroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPo.PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdź swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
Po zakupie otrzymasz 1.99 pkt.
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.

Mann, Schönberg, Eliot, Auden, Gide, Camus - oni i wielu innych tak bardzo oswoiło nas z doświadczeniem rozkładu kultury, że zrodziło się powszechne podejrzenie, iż sztuka współczesna jest bardziej znakiem zapytania niż faktem. Czy sztuka może istnieć w epoce, w której zanikły tradycje smaku, kiedy oczy i uszy są nieustanie bombardowane bodźcami, kiedy ludzkie życie jest wprawione w tak szybki ruch, że chwile kontemplacji prawie nie istnieją? Czy nie jesteśmy pogrobowcami kultury wysokiej, a zresztą czy nie straciliśmy wiary w kulturę, ponieważ nie stanęła na przeszkodzie zbrodni?
W odpowiedzi pragnę wskazać na pewne promyki nadziei: wydarzenia, ruchy, ludzi, którzy obcują z kulturą zachodnią w duchu afirmacji. To, co powiem, ze swej natury będzie miało charakter przyczynkarski. Zapraszam czytelników, aby rozejrzeli się wokół siebie za przykładami nadziei i wybitnych dzieł, jeśli tak jak ja chcą mieć swój wkład w utrwalenie naszego dziedzictwa.

Roger Scruton


Czym jest kultura? Dlaczego powinniśmy ją pielęgnować i w jaki sposób? Wybitny brytyjski filozof i pisarz, teoretyk konserwatyzmu Roger Scruton broni zachodniej kultury przed jej wewnętrznymi krytykami i zewnętrznymi wrogami oraz dowodzi, że pogłoski o jej śmierci są poważnie przesadzone. Pokazuje, że nasza kultura pozostaje źródłem wiedzy moralnej i polemizuje z modnym sarkazmem, który widzi w niej wyłącznie bezużyteczną spuściznę "martwych białych europejskich samców".
Wędrując po królestwie sztuki i filozofii, Scruton broni Eliotowskiego "wspólnego dążenia do prawdziwego osądu" przed lekceważącymi atakami nowego typu naukowców. Poruszająco pisząc o muzyce i jej roli w edukacji moralnej, występuje jako obrońca nie tylko tradycji klasycznej, ale również amerykańskiej popularnej piosenki, wskazując na szkody wyrządzone psychice przez nowe formy popu. Z zapałem broni tradycyjnej architektury i malarstwa figuratywnego, ma krytyczny stosunek do modnych dzisiaj relatywistów i apeluje o obronę naszej cywilizacji, która bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje samowiedzy i wiary w siebie, która jest darem kultury.

Roger Scruton (ur. w 1944 roku) jest obecnie profesorem w Instytucie Nauk Psychologicznych w Arlington w stanie Wirginia. Wcześniej pracował w wielu uczelniach na całym świecie. Jest wydawcą, dziennikarzem i redaktorem, autorem ponad trzydziestu tłumaczonym na wiele języków książek z dziedziny filozofii, krytyki literackiej, eseistyki politycznej i kulturalnej oraz powieści, jak również dziesiątków artykułów naukowych. W Polsce ukazały się m.in. Co znaczy konserwatyzm (Poznań 2002), Słownik myśli politycznej (Poznań 2002), Zachód i cała reszta. Globalizacja a zagrożenie terrorystyczne (Poznań 2003), Przewodnik po filozofii dla inteligentnych (Warszawa 2000, 2002), Dialogi ksantypiczne (Kęty 2005), Przewodnik po kulturze nowoczesnej dla inteligentnych (Łódź-Wrocław 2006), Spinoza (Warszawa 2006).

Symbol
1774
Kod producenta
978-83-7506-474-2
Autor
Roger Scruton
Liczba stron
136
Okładka
miękka
Rok wydania
2010
Wymiary
125x195mm
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel