Arcydzieła duchowości chrześcijańskiej. Komplet 6 książek w etui
Perły literatury ascetycznej w eleganckim etui!
Największe dzieła mistrzów duchowości!
W zestawie:
- Św. Augustyn, Wyznania, s. 436
- Tomasz a Kempis, O naśladowaniu Chrystusa, s. 294
- Św. Franciszek Salezy, Filotea, s. 400
- Wawrzyniec Scupoli, Walka duchowa, s. 204
- Św. Ludwik Grignon de Montfort, Traktat o prawdziwym nabożeństwie..., s. 240
- Św. Jan Maria Vianney, Kazania Proboszcza z Ars, s. 400
Wyznania
Święty Augustyn zawarł w Wyznaniach tajemnicę swojego życia: historię nawrócenia, świadectwo dramatycznej walki duchowej, poruszający obraz zmagań człowieka usiłującego uwolnić się od grzechu i skierować ku Bogu. Dzieło to jest zarazem wyjątkowym wyznaniem wiary i pochwałą Boga, który łaskawie pochyla się nad grzesznym człowiekiem. Św. Augustyn świadomy, że jego życie stanowi żywy dowód Bożego działania, głosi hymn uwielbienia dla miłosiernego Boga. Przesłanie płynące z "Wyznań" nie przestaje być aktualne dla dzisiejszego człowieka.
O naśladowaniu Chrystusa
Współczesny przekład Marka Gajkowskiego genialnej książki Tomasza á Kempis O naśladowaniu Chrystusa - poza Pismem Świętym - najbardziej popularnego dzieła literatury chrześcijańskiej w historii.
Filotea
Dzieło należące do kanonu duchowości chrześcijańskiej - doskonały podręcznik życia wewnętrznego. Zawiera program życia chrześcijańskiego: Jak się modlić, by nie dopuścić do oschłości w dialogu z Bogiem? Jak się spowiadać? Jak często przystępować do Komunii Świętej? Jak podejmować post i umartwienie? Jak unikać pokus i jak z nimi walczyć, gdy nas dręczą? Udziela rad, jak postępować w życiu towarzyskim i rodzinnym, jak korzystać z odpoczynku i z rozrywek, jak dobrze spełniać obowiązki małżeńskie. Służy pomocą w rachunku sumienia.
Walka duchowa
Klasyczne dzieło chrześcijańskiego ducha walki o zbawienie pod wodzą Chrystusa, którego wybieramy na naszego „Najwyższego Hetmana” pozostawił nam Wawrzyniec (Lorenzo) Scupoli. Obok O naśladowaniu Chrystusa i Ćwiczeń duchowych, jedno z najważniejszych dzieł ascetyczno-mistycznych, jakie wydało chrześcijaństwo. Dzieło tego XVI-wiecznego teatyńskiego mnicha jest w Polsce niemal zupełnie nieznane, choć z pewnością znalazłoby się na liście bestsellerów wszechczasów. Jeszcze za życia autora ukazało się ponad 60 wydań, a do naszych czasów blisko 600. Niemal od razu przetłumaczono ją na najważniejsze języki świata. Wszędzie zdobywała serca czytelników jako „praktyczny przewodnik życia duchowego”. Św. Franciszek Salezy mawiał, że nosi ją zawsze w kieszeni, codziennie czyta po kilka stron, a raz w miesiącu - całość.
Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
Arcydzieło św. Ludwika de Montfort o całkowitym zawierzeniu Maryi Niepokalanej! Mimo upływu czasu nie traci nic ze swojej aktualności. Także dziś wielu chrześcijan doznaje nawróceń i wzrasta w wierze dzięki tej wyjątkowej książce.
Kazania proboszcza z Ars
Niniejszy tom zawiera 29 kazań poruszających najistotniejsze zagadnienia duszpasterskie, jak kwestie związane z grzechem oraz spowiedzią i przygotowaniem do niej. Znajdziemy tu również głęboko przemodloną katechezę na temat cnót teologicznych i rzadko dziś spotykane ujęcie problematyki eschatologicznej.
Lektura kazań św. Jana Marii Vianney - mimo że od ich powstania upłynęło z górą półtora stulecia - daje wciąż wiele pożytku kapłanom i wiernym świeckim. Tym pierwszym uświadamia, jak wiele ich, wbrew pozorom, łączy z Proboszczem z Ars: jak podobnie pojmują teologię i duszpasterstwo. Tym drugim pomaga dostrzec, że ostrość wymagań stawianych nieraz przez księży nie wynika z jakichś