Misterium Paschalne w Polsce

    Kod produktu: 1984
    18,70 zł
    / szt.
    18.70 pkt.
    1.25 pkt.

    Łatwy zwrot towaru

    Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
    Pokaż szczegóły
    14 dni na odstąpienie od umowy
    Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
    Bez stresu i obaw
    Dbamy o Twoją wygodę, dlatego w naszym sklepie dokonasz zwrotu na korzystnych warunkach.
    Prosty kreator zwrotów
    Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

    KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

    Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
    Sprawdź dostępność
    Obcokrajowcy odwiedzający Polskę z pewnym zdziwieniem zauważają, że w Polsce święto Zmartwychwstania Chrystusa nie tylko w obrębie kościołów, ale także w całym życiu Polaków obchodzi się z większą uroczystością niż Boże Narodzenie. Sama nazwa święta „Wielkanoc” świadczy, że nasi przodkowie od przyjęcia wiary chrześcijańskiej dobrze rozumieli znaczenie nocy paschalnej i całego Święta. Do powstania dobrej tradycji przyczyniły się obrzędy odbywające się w Wielkim Tygodniu, łatwe do zrozumienia dla ludu, który w nich uczestniczy. Już w pierwszych wiekach wiary chrześcijańskiej w Polsce powstał zwyczaj wznoszenia w Wielkim Tygodniu tak zwanego Grobu Pańskiego, w którym na zakończenie liturgii W. Piątku składano krzyż, a w późniejszych wiekach także Eucharystię, którą adorowano aż do nocy zmartwychwstania. W tę zaś noc podnoszono krzyż, a potem Eucharystię, z grobu przed Jutrznią Paschalną. W ten sposób lud wierny obchodził święte dni „ukrzyżowania, pogrzebania i zmartwychwstania Chrystusa". Ogólne odnowienie obrzędów liturgii rzymskiej, a zwłaszcza obrzędów Wielkiego Tygodnia, wprowadza odnowę obrzędów krajowych w różnych diecezjach. W tym dziele trzeba mieć przed oczyma zasadę ustaloną w Konstytucji Soboru Watykańskiego II o świętej Liturgii: Aby zachować zdrową tradycję, a jednocześnie otworzyć drogę do upragnionego postępu, reformę poszczególnych części liturgii powinny zawsze poprzedzić dokładne studia teologiczne, historyczne i duszpasterskie. W Polsce nie dokonano dotąd dokładnego badania, co do ewolucji i znaczenia obrzędów Świętego Triduum i nieliczne są artykuły o tej sprawie. W książkach naukowych omawiających zwyczaje Wielkiego Tygodnia w Kościele łacińskim trudno znaleźć wzmiankę o obrzędach odprawianych w Polsce.
    Parametry techniczne:
    Autor:
    Franciszek Małaczyński OSB
    Liczba stron:
    112
    Okładka:
    miękka
    Rok wydania:
    2014
    Wymiary:
    145x205
    Zapytaj o produkt

    Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

    Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

    Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
    Opinie naszych klientów
    pixel